Karel Holan - Zima

Olej na plátně, 48x56 cm, signováno vpravo dole K. Holan 52, rám.

1893, Praha - 1953, Praha
Žák AVU (1915-1921, prof. Pirner a Krattner). Maloval obrazy s náměty z pražské periferie. Zaměřoval se na bídu, ale zároveň radost obyčejného člověka. V krajinomalbě zobrazoval smutnou krajinu. Mnoho samostatných a kolektivních výstav u nás i v zahraničí.

5678. Zima
Dražba ukončena:29.09.2016 21:11:00
Vyvolávací cena:1 300 Kč
vydraženo za:36 000 Kč