Karel Holan

37867. Kolotoč

popis: Olej na kartonu, 45x35 cm. Signováno vpravo dole K. Holan. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. a PHDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1893 - 1953
Narozen v Praze. Navštěvoval soukromou školu kreslení M. Boháče a soukromý ateliér V. Beneše a O. Nejedlého. Poté studoval pražskou AVU u prof. Pirnera a Krattnera. Po první světové válce se zařadil do proudu tendenční sociální malby. Zachycoval prostředí městské periferie, všední život prostého bezejmenného člověka. Tragiku, téma neštěstí, ale i atmosféru lidové zábavy, téma cirkusu, pouti, hřiště. Hlavním tématem jeho tvorby byla periférie města.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 250 000 Kč

zbývá: 8 dnů, 19 hodin

konec dražby: 27.11.2019 19:21:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 300 Kč