Karel Jílek

56554. Panorama od Veverské Bítýšky

popis: Olej na plátně, 63x 47 cm, signováno autorsky vlevo dole s datací 27 (1927), rámováno v galerijním autorském profilovaném reprezentativním uměleckém rámu se zlaceným patinovým povrchem. Vzadu autorský štítek s identifikací místa vzniku díla.
Kalvodovský rukopis promlouvá k poučenému oku sběratelovu již při prvním pohledu na toto skvělé galerijní dílo, které právem patří mezi jedno z nejlepších, které umělec vytvořil. V této kvalitě na trhu s uměním se již téměř nevyskytuje! Mimořádná sběratelská nabídka s výrazným investičním potenciálem! Rare!

O autorovi: Karel Jílek - malíř, grafik. Narodil se 26.11. 1896 v Moravičanech v okrese Šumperk a zemřel 18.11. 1983 v Brně. Ještě jako student gymnázia prošel zákopy první světové války, poté studoval na české technice v Brně figurální kreslení a na AVU v Praze u prof. M. Švabinského. Po absolutoriu se usadil v Brně a hned roku 1927 vstoupil do Sdružení výtvarných umělců moravských v Hodoníně. Protože program hodonínského sdružení nesouzněl s Jílkovým programem, opustil toto sdružení a od roku 1933 byl ve Skupině výtvarných umělců v Brně. Ve svých krajinářských dílech vytvořil romantický mýtus o krajině Vysočiny, ve třicátých letech hojně maloval figurální motivy a zátiší, početná byla i jeho tvorba portrétní, kde v řadě případů zachycoval osobnosti kulturního a společenského života Brna. Navrhoval knižní obálky, vazby i kresby a scénické návrhy oper a činoher pro Zemské divadlo v Brně. Je zastoupen ve sbírkách Památníku národního písemnictví v Praze, MG Brno, Horácké galerie v Novém Městě na Moravě aj.

o autorovi: 1896-1983

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 250.000 Kč

zbývá: 6 dnů, 2 hodin

konec dražby: 04.03.2021 19:48:00

vyvolávací cena: 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 1 000 Kč