Karel Karas - Akt s červeným plédem

Olej na plátně, 50x40 cm. Signováno vlevo dole Karas. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 65 cm

Předložené dílo od Karla Karase zobrazuje akt mladé ženy, která stojí otočená směrem k divákovi. Profil modelky se jasně vymezuje na pozadí zasazeném do stínu. Z její levého ramene nenuceně spadá červená drapérie, která vytváří silný barevný kontrast k tělu, na kterém se odráží pastelové tóny doplněné o jemné odstíny modré a fialové barevnosti. Vlasy modelky jsou sepjaté a vidíme výrazné rysy jejího obličeje, který prosvětluje jemný ruměnec.  Sepjatá ústa a zamýšlený pohled vedený do dálky přitahují divákovu pozornost. Jedná se o kvalitní ukázku studie aktu, která svědčí o skutečném mistrovství autora v zobrazení lidské figury. Dílo doporučujeme jako vynikající akviziční příležitost pro sbírku domácího figurativního umění.

o autorovi: 1892 - 1969

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč.

112805. Akt s červeným plédem
Dražba ukončena:27.03.2024 21:02:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč