Karel Kratochvíl - Soubor 5- ti prací

Různé techniky, rozměry od 36x27 cm do 60x42 cm, signovány Kratochvíl, 4x rámovány, 2x zaskleno.

Pozn.: Některé poškozeny.

o autorovi: 1912 – 1998
Malíř, kreslíř, ilustrátor, grafik, pedagog. Studoval figurální malbu u M. Hegera, krajinomalbu u O. Blažíčka, grafiku u F. Kleinera a jevištní výtvarnictví u F. Landera, absolvoval tříleté studium estetiky na UK v Praze. Hlavní oblastí jeho tvorby byla krajinomalba (Čechy, Slovensko), ilustroval a upravoval knihy. Věnoval se i nástěnné malbě, působil jako scénograf v Národním divadle v Praze. Byl dlouholetým členem Spolku výtvarných umělců Marold.

8918. Soubor 5- ti prací
Dražba ukončena:30.03.2017 19:32:55
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 800 Kč