Karel Kryl - Francouzská ulice č.55

Olej na plátně, 61x39 cm. Signováno vlevo dole Kryl 59. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1919 – 1978
Malíř, sochař. Studoval soukromě u prof. Šindeláře a sochaře Kapinuse. Věnoval se zejména volné tvorbě a monumentálním pracím v architektuře. Vytvářel vitráže, keramické mozaiky, nástěnné dekorativní kompozice. Ve volné tvorbě se věnoval zpočátku kresbě a akvarelu, později převážila olejomalba. Zachycoval atmosféru krajiny a města, byl autorem řady brněnských vedut. Od poloviny 60. let kreslil i figuru a vytvářel plastiky. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Brno, v Muzeu města Brna a GU Karlovy Vary.

47187. Francouzská ulice č.55
Dražba ukončena:29.07.2020 19:29:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč