Karel Kryl - Pod Špilberkem

Akvarel, 41x53 cm. Signováno vlevo dole Kryl 55 Rám, pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 83 cm

o autorovi: 1919 – 1978
Malíř, sochař. Studoval soukromě u prof. Šindeláře a sochaře Kapinuse. Věnoval se zejména volné tvorbě a monumentálním pracím v architektuře. Vytvářel vitráže, keramické mozaiky, nástěnné dekorativní kompozice. Ve volné tvorbě se věnoval zpočátku kresbě a akvarelu, později převážila olejomalba. Zachycoval atmosféru krajiny a města, byl autorem řady brněnských vedut. Od poloviny 60. let kreslil i figuru a vytvářel plastiky. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Brno, v Muzeu města Brna a GU Karlovy Vary.

154058. Pod Špilberkem
Zbývá:26 dnů, 13 hodin
Konec dražby:25.02.2026 21:17:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč