Karel Kryl - Podvečer

Akvarel, 34x73 cm. Signováno vpravo dole K. Kryl. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 94 cm

o autorovi: 1919 – 1978
Malíř, sochař. Studoval soukromě u prof. Šindeláře a sochaře Kapinuse. Věnoval se zejména volné tvorbě a monumentálním pracím v architektuře. Vytvářel vitráže, keramické mozaiky, nástěnné dekorativní kompozice. Ve volné tvorbě se věnoval zpočátku kresbě a akvarelu, později převážila olejomalba. Zachycoval atmosféru krajiny a města, byl autorem řady brněnských vedut. Od poloviny 60. let kreslil i figuru a vytvářel plastiky. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Brno, v Muzeu města Brna a GU Karlovy Vary.

109185. Podvečer
Dražba ukončena:14.01.2024 21:46:31
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 700 Kč