Karel Kryl - Setkání u domu

Akvarel, 41x14 cm. Signováno vlevo dole Kryl K. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám i papír mírně poškozeny.

Nejdelší strana: 59 cm

o autorovi: 1919 – 1978
Malíř, sochař. Studoval soukromě u prof. Šindeláře a sochaře Kapinuse. Věnoval se zejména volné tvorbě a monumentálním pracím v architektuře. Vytvářel vitráže, keramické mozaiky, nástěnné dekorativní kompozice. Ve volné tvorbě se věnoval zpočátku kresbě a akvarelu, později převážila olejomalba. Zachycoval atmosféru krajiny a města, byl autorem řady brněnských vedut. Od poloviny 60. let kreslil i figuru a vytvářel plastiky. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Brno, v Muzeu města Brna a GU Karlovy Vary.

114482. Setkání u domu
Dražba ukončena:14.04.2024 20:05:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 14.04.2024 20:01:58 1087
500 Kč 09.04.2024 11:25:30 6854