Karel Kupka

36484. Mlýnské slatiny na Šumavě

popis: Tempera, 36x85 cm. Signováno vpravo dole Karel Kupka 1964. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1905 - 1971
Narodil se v Manětíně. Byl žákem Kalvody. Ve své tvorbě se věnoval hlavně krajinářství. Inspiroval ho volný krajinný prostor, ojedinělé stromy a zejména les. Ve svém díle se inspiroval převážně krajinou Severních Čech.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

dražba ukončena: 30.10.2019 19:40:00

vyvolávací cena: 800 Kč

vydraženo za: 6 000 Kč