Karel Liebscher - Pohled na zámek

Akvarel, 21x30 cm, signováno vlevo dole K. Liebscher, rám, pasparta, zaskleno.

1857, Praha - 1919, Potštejn
Uměleckoprůmyslová škola, Vídeň (profesor F. Laufberger, E. A. Donatini). Náležel ke generaci Národního divadla. Vychází z vídeňského akademismu, ozvuky francouzského luminismu a naturalismu, později také prvky symbolismu - malba historií (především z českých dějin), výzdoba architektury, náboženská malba, portréty, ilustrace do časopisů - pro Národní divadlo vyzdobil spojovací chodbu, vytvořil zde osm lunetových alegorií dramatických umění.

3233. Pohled na zámek
Dražba ukončena:25.11.2015 21:55:46
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč