Karel Liebscher - Rybáři

Olej na kartonu, 16x24 cm, signováno K. Liebscher, rám.

1857, Praha - 1919, Potštejn
Uměleckoprůmyslová škola, Vídeň (profesor F. Laufberger, E. A. Donatini). Náležel ke generaci Národního divadla. Vychází z vídeňského akademismu, ozvuky francouzského luminismu a naturalismu, později také prvky symbolismu - malba historií (především z českých dějin), výzdoba architektury, náboženská malba, portréty, ilustrace do časopisů - pro Národní divadlo vyzdobil spojovací chodbu, vytvořil zde osm lunetových alegorií dramatických umění.

3575. Rybáři
Dražba ukončena:27.01.2016 20:13:00
Vyvolávací cena:2 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč