Karel Liebscher - Veselé Vánoce!

Akvarel, 23x17 cm, signováno vpravo dole, rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

1857 Praha, 1919 Potštejn
Uměleckoprůmyslová škola, Vídeň (profesor F. Laufberger, E. A. Donatini). Náležel ke generaci Národního divadla. Vychází z vídeňského akademismu, ozvuky francouzského luminismu a naturalismu, později také prvky symbolismu - malba historií (především z českých dějin), výzdoba architektury, náboženská malba, portréty, ilustrace do časopisů - pro Národní divadlo vyzdobil spojovací chodbu, vytvořil zde osm lunetových alegorií dramatických umění.

1165. Veselé Vánoce!
Dražba ukončena:02.06.2014 20:31:17
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:3 600 Kč