Karel Nejedlý - Na poli za vsí

Olej na kartonu, 60x72 cm, signováno vpravo dole Nejedlý K., rám, zaskleno.

1873, Praha - 1927, Praha
Žák AVU (1888-1894; prof. Sequens, J. Mařák a Schikaneder). Malíř genrových obrazů, podobizen a krajin. Zabýval se především motivy ze Slovácka, Slovenska a z Boubína. Namaloval řadu ženských aktů a hereckých podobizen.

Pozn.: Rám poškozen. Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

5705. Na poli za vsí
Dražba ukončena:29.09.2016 21:37:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:7 500 Kč