Karel Němec - Vinaři

Barevný dřevořez, 26x35 cm. Signováno vpravo dole tužkou K. Němec. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen. List mírně poškozen.

o autorovi: Malíř, grafik. Studoval v malířské škole A. Kalvody. Od r. 1909 byl členem SVU Mánes, od r. 1920 SVUM v Hodoníně, s nimiž vystavoval. Věnoval se malbě, grafice, ilustraci, také užitému umění, řezbě a sgrafitu. Ve volné grafice převažovaly dvojbarevné dřevoryty. Inspiraci nacházel zejména v umění středověkých mistrů dřevorytu a manuskriptu. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách MG Brno, Horácké galerie v Novém městě na Moravě a jinde.

47115. Vinaři
Dražba ukončena:15.07.2020 23:17:52
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 600 Kč