Karel Schadt

307409. Chalupy pod sněhem

popis: Olej na kartonu, 34x41 cm. Signováno vpravo dole K. Schadt. Rámováno.

pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1888, Příbram – 1955
Malíř krajinář. Byl žákem A. Kalvody. Vystavoval v Praze i ve Vídni. Do roku 1943 uspořádal přes 30 výstav svých obrazů. Studijní cesty pořádal po Jugoslávii, Německu, byl v Paříži a procestoval Itálii. Později nejraději pracoval v Tatrách, kde vznikla většina jeho obrazů. Vystavoval v Praze, Pardubicích, Příbrami, Třeboni, Písku, Plzni, ale i v Košicích, Užhorodě a Trenčíně.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 120 000 Kč

dražba ukončena: 24.01.2021 20:11:54

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 4 600 Kč