Karel Schadt

51978. Viničná ulice v Mladé Boleslavi

popis: Olej na plátně, 50x67 cm. Signováno vpravo dole K. Schadt. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Pozdější signatura.

o autorovi: 1888, Příbram – 1955
Malíř krajinář. Byl žákem A. Kalvody. Vystavoval v Praze i ve Vídni. Do roku 1943 uspořádal přes 30 výstav svých obrazů. Studijní cesty pořádal po Jugoslávii, Německu, byl v Paříži a procestoval Itálii. Později nejraději pracoval v Tatrách, kde vznikla většina jeho obrazů. Vystavoval v Praze, Pardubicích, Příbrami, Třeboni, Písku, Plzni, ale i v Košicích, Užhorodě a Trenčíně.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 120 000 Kč

dražba ukončena: 29.10.2020 22:11:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 20 000 Kč