Karel Schadt

12256. Zimní nálada

popis: Olej na kartonu, 35x50 cm, signováno vpravo dole K. Schadt, rám, zaskleno.

o autorovi: 1888, Příbram – 1955
Malíř krajinář. Byl žákem A.Kalvody. Vystavoval v Praze i ve Vídni. Do roku 1943 uspořádal přes 30 výstav svých obrazů. Studijní cesty pořádal po Jugoslavii, Německu, byl v Paříži a procestoval Itálii. Později nejraději pracoval v Tatrách, kde vznikla většina jeho obrazů. Vystavoval v Praze, Pardubicích, Příbrami, Třeboni, Písku, Plzni, ale i v Košicích, Užhorodě a Trenčíně.

dražba ukončena: 20. 9. 2017 19:01:15

vyvolávací cena: 800 Kč

vydraženo za: 3 900 Kč