Karel Šlenger - Výhled do kraje

Olej na plátně, 51x80 cm. Signováno vpravo dole K. Šlenger. Nerámováno.

Stav: Malba mírně poškozena.

Nejdelší strana: 80 cm

o autorovi: 1903 – 1981
Malíř. Studoval na FF UK v Praze a v Paříži, absolvoval studijní cestu po Francii a severní Africe. Věnoval se krajinomalbě, s oblibou maloval zákoutí měst a vesnic, staré stromy, architekturu. V jeho díle jsou i figurální kompozice, akty, portréty, květinová zátiší. Vždy šel mimo proud české moderny a avantgardy. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze, Galerie výtvarného umění v Náchodě, Orlické galerie v Rychnově n. Kněžnou a jinde.

82164. Výhled do kraje
Dražba ukončena:31.07.2022 20:36:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 600 Kč