Karel Šmíd - Senoseč

Olej na plátně, 67x92 cm. Signováno vpravo dole Karel Šmíd. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1914 – 1985
Malíř, ilustrátor, karikaturista, pedagog. Studoval profesuru kreslení u profesorů Blažíčka, Boudy, Pokorného, Sejpky a Folkmana na ČVUT v Praze. Působil jako výtvarný pedagog na středních i vysokých školách. Ve volné tvorbě se věnoval malbě a kresbě, upravoval a ilustroval knihy a časopisy. Maloval krajinu, zejména náměty z jižních Čech, také sledoval urbanistické přeměny pražských periférií, k jeho námětům patřily i figurální scény, později také portrétní karikatury. Byl členem Jednoty umělců výtvarných (JUV) a Tvůrčí skupiny JUV. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách NG v Praze, GHMP a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 5 000 Kč.

25310. Senoseč
Dražba ukončena:29.11.2018 20:42:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 700 Kč