Karel Souček (*1885) - Za chalupou

Olej na překližce, 48x63 cm, rám, signováno vpravo dole a datováno 1936.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

1915 Kročehlavy, 1982
UMPRUM (1935-1937. Hofbauer a Benda), AVU (1937-1939, Nowak a 1945 Obrovský)
Od 1958 profesor AVU. Od začátku značně ovlivněn průmyslovým prostředím Kladna, měl blízko k sociálnímu umění, jeho pojetí je expresivní. Později městká tematika(pasáže, kavárny, s obrysy postav). Člen Skupiny 42, Umělecké besedy. Zastoupen ve všech významných sbírkách. Mnoho samostatných výstav.

1122. Za chalupou
Dražba ukončena:02.06.2014 19:45:00
Vyvolávací cena:1 200 Kč
vydraženo za:1 500 Kč