Karel Souček

45082. Chodský sedlák

popis: Tempera, 67x47 cm. Signováno vpravo dole Karel Souček. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Dílo bylo vystaveno v Císařské konírně Pražského hradu na výstavě Portrét v Čechách pohledem dvou století.

o autorovi: 1915 - 1982
Narodil se v Kročehlavech. Studoval UMPRUM a AVU v Praze, kde později sám působil jako pedagog a rektor. Maloval obrazy pasáží, obchodů a dílen. Tvořil i motivy z cest po evropských hlavních městech. Významný byl i tzv. Quijotovský cyklus.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč

zbývá: 1 dnů, 0 hodin

konec dražby: 27.05.2020 19:24:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 500 Kč

aktuální cena: 5 500 Kč