Karel Souček

45083. Ležící akt

popis: Kresba, 49x70 cm. Signováno vlevo dole K. Souček 75. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1915 - 1982
Narodil se v Kročehlavech. Studoval UMPRUM a AVU v Praze, kde později sám působil jako pedagog a rektor. Maloval obrazy pasáží, obchodů a dílen. Tvořil i motivy z cest po evropských hlavních městech. Významný byl i tzv. Quijotovský cyklus.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč

zbývá: 0 dnů, 23 hodin

konec dražby: 27.05.2020 19:25:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

minimální příhoz: 500 Kč

aktuální cena: 5 500 Kč