Karel Souček (*1885) - Přístav Baku

Olej na plátně fixováném na kartonu, 37x46 cm. Signováno vpravo dole Karel Souček. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 56 cm

o autorovi: 1885 - ?
Narodil se v Náchodě. Malíř a sochař. Studoval na uměleckoprůmyslové škole v Praze, potom v Rusku v Tiflisu na pobočce petrohradské akademie umění u A. V. Issupova. V Rusku působil jako sochař, později jako učitel kreslení a modelování. V roce 1918 se stal profesorem, později ředitelem, umělecké školy v Samarkandu v ruském Turkestánu. V roce 1922 se vrátil do vlasti. Vystavoval soubor ruský orient v Rubešově galerii v Praze v roce 1932. Následovalo mnoho výstav po celé republice.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.

Karel Souček (*1885)
82490. Přístav Baku
Dražba ukončena:31.08.2022 22:35:27
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:5 500 Kč