Karel Souček

38548. Siluety v pasáži

popis: Olej na plátně. 70x50 cm. Signováno vpravo dole K.Souček 68. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1915 - 1982
Narodil se v Kročehlavech. Studoval UMPRUM a AVU v Praze, kde později sám působil jako pedagog a rektor. Maloval obrazy pasáží, obchodů a dílen. Tvořil i motivy z cest po evropských hlavních městech. Významný byl i tzv. Quijotovský cyklus.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč

zbývá: 3 dnů, 21 hodin

konec dražby: 11.12.2019 19:01:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

minimální příhoz: 5 000 Kč

aktuální cena: 60 000 Kč