Karel Souček

53049. Zasněná

popis: Kresba, 50x66 cm. Signováno vpravo dole K. Souček 77. Rám, sklo.

pozn.: Rám i papír mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. a PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1915 - 1982
Narodil se v Kročehlavech. Studoval v Praze UMPRUM a AVU, kde později sám pedagogicky působil a stal se rektorem. Maloval obrazy pasáží, obchodů a dílen, plných rušného života. Připomínají se i motivy z cest po evropských hlavních městech. V roce 1958 se představil na výstavě Expo 58 v Bruselu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč.

dražba ukončena: 26.11.2020 21:35:07

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 2 100 Kč