Karel Špillar - Dáma v klobouku

Pastel, 46x30 cm. Signováno dole uprostřed Karel Špillar. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1871, Plzeň - 1939, Praha
Student UMPRUM v Praze, kde se učil 8 let (prof. Ženíšek). Malíř, grafik a kreslíř genrů. Vytvořil mnoho návrhů na plakáty, leptů do skla ale i fresek. V letech 1902-1908 tvořil v Paříži. V centru Paříže namaloval mnoho děl z místního městského života. Poté se v Normandii věnuje studiu přírody. Nemoc bratra a smrt otce nutí Karla Špillara roku 1908 k návratu do vlasti. Vyhrává několik konkursů na mozaikové výzdoby a později se účastní i výzdoby Smetanovy síně. Po bratrovi získává domek s ateliérem v Peci pod Čerchovem, kam se často uchyluje a zabývá se studiem přírody. Z tohoto období vzniklo mnoho jeho krajinomaleb. Z chodského kraje také pochází mnohé obrazy místních obyvatel, které často zachycuje při práci. Vytvořil také řadu ex libris.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 600 000 Kč.

46501. Dáma v klobouku
Dražba ukončena:25.06.2020 20:39:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 200 Kč