Karel Špillar - Matka s dcerou

Detail položky

Detail položky

Kresba, 28x38 cm. Signováno vlevo dole K. Špillar 1922. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 52 cm

Citlivá figurální studie zachycující intimní okamžik mateřské blízkosti. V několika jistých liniích a jemném šrafování autor vystihl výraz i držení těl: klidný profil ženy v šátku a v jejím náručí opřenou dívčí hlavu, která kompozici dodává něhu a psychologickou hloubku. Úsporné prostředky kresby nechávají vyniknout světlo, objem a přirozený pohyb rukou, čímž dílo působí mimořádně civilně a pravdivě.

Reprezentativní ukázka Špillarovy kreslířské jistoty – komorní práce s výraznou atmosférou, vhodná pro sběratele české moderny i jako kultivovaný doplněk interiéru.

 

o autorovi: 1871 - 1939
Narozen v Plzni. Byl žákem pražské Uměleckoprůmyslové školy v ateliéru pro dekorativní malbu vedeném Františkem Ženíškem. Po studiích působil na této škole jako učitel kresby aktu a byl jmenován profesorem. Několik let žil a tvořil v Paříži a Normandii. Je autorem mozaiky na průčelí pražského Obecního domu.


Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1.600.000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
152478. Matka s dcerou
Dražba ukončena:28.01.2026 22:07:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 800 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
3 800 Kč limit (28.01.2026 20:06:52) 14631
3 700 Kč 28.01.2026 20:06:53 55
3 600 Kč limit (28.01.2026 20:06:45) 14631
3 500 Kč 28.01.2026 20:06:46 55
3 400 Kč limit (28.01.2026 20:06:39) 14631
3 300 Kč 28.01.2026 20:06:40 55
3 200 Kč limit (28.01.2026 20:03:00) 14631
3 100 Kč 28.01.2026 20:03:01 55
3 000 Kč limit (28.01.2026 20:01:23) 14631