Karel Sup - Orání ve Velkej - Horňácko

Olej na překližce, 50 x 65 cm. Signováno vpravo dole K. Sup. Rámováno v galerijním autorském rámu.

Pozn.: Dílo zakoupeno přímo na výstavě v pavilonu Strážná hůrka ve Velké nad Veličkou, kde Horňácká skupina umělců (Syllová, Sup, Sylla, Mandel) pořádala každoročně v letních měsících prodejní výstavy svých děl včetně děl ostatních pozvaných umělců. Secesní atmosféra díla, daná použitím barevné škály zobrazuje krajinu Horňácka u obce Velká nad Veličkou a podhůří Bílých Karpat. Díla od K. Supa se již téměř na trhu s uměním neobjevují. Autor tvoří základní osnovu horňácké malby a je snahou každého sběratele folklorního umění získat obraz do sbírky od tohoto autora. Toto nedostupné a galerijní vynikající dílo pochází z jedinečné a originální vzácné umělecké sbírky horňácké malby. Mimořádná vysoce hodnotná nabídka! Rarita ve folklorní malbě!

o autorovi: 1897 - 1973
Český malíř, grafik a učitel.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 23 000 Kč.

46552. Orání ve Velkej - Horňácko
Dražba ukončena:25.06.2020 21:30:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:12 000 Kč