Karel Svolinský - Tanečnice

Detail položky

Detail položky

Kombinovaná technika, 30x20 cm. Signováno vpravo dole K. Svolinský. Rám, pasparta, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 70 cm

 

o autorovi: 1896 - 1986
Malíř, grafik a ilustrátor, scénograf. Studoval na UMPRUM v Praze u profesorů Zálešáka, Kafky a Kysely. Ve svém díle se inspiroval lidovými tradicemi a folklorem a některé jeho práce byly realizovány v katedrále sv. Víta v Praze (vitráže a mozaiky) a na olomouckém orloji.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

doporučujeme
153761. Tanečnice
Zbývá:9 dnů, 20 hodin
Konec dražby:25.01.2026 20:10:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci