Karel Vysušil - Abstrakce

Litografie 18/30, 66x47 cm. Signováno tužkou dole uprostřed K. Vysušil. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 80 cm

o autorovi: 1926 – 2014
Studoval na Škole dekorativních umění (VŠUP), též na AVU u prof. Mináře, Obrovského a Nejedlého, byl mimořádným žákem seminářů prof. Matějčka a Pečírky. Věnoval se grafice, tiskům z výšky, hloubky a litografii. Vytvořil řadu expresivních dřevořezů, vycházel z realistických kompozic, tématicky se zabýval portrétem a figurou.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč.

84379. Abstrakce
Dražba ukončena:13.10.2022 20:07:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 200 Kč