Karel Wagner - Remízek s břízami

Olej na karotnu, 50x60 cm. Signováno vpravo dole K. Wagner. Původní rámování.

Život tohoto malíře je úzce spjat s obcí Kameničky, oblíbeným místem nejvýznačnějších českých krajinářů, kde od roku 1942 dlouhá léta žil a hlavně tvořil. Dojemná náklonost k rodnému kraji se zrcadlí snad ve všech jeho obrazech a otevírá nám jimi snový, chvílemi melancholický svět, který tak miloval.

o autorovi: Narodil se 18.7.1886 v Pastvinách a zemřel v roce 1963.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 18 000 Kč.

88883. Remízek s břízami
Dražba ukončena:26.01.2023 20:38:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:2 800 Kč