Karol Molnár - Duby

Akvarel, 28x40 cm, signováno vlevo dole Molnár, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1903, Brezová pod Bradlom – 1981, Praha

Nejprve se vyučil zámečníkem, deset let pracoval v továrně a teprve poté byl ve svých devětadvaceti letech přijat na AVU v Praze. V letech 1938–1939 pokračoval ve studiu v ateliéru prof. Františka Kupky v Paříži, kde mezi oběma muži vzniklo pouto, doložené korespondencí, vedenou v hluboce přátelském duchu. V době válečné 1940–1943 byl Molnár zařazen jako voják u Čs. samostatné obrněné brigády ve Velké Británii.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

10006. Duby
Dražba ukončena:26.04.2017 21:25:31
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 000 Kč