Karol Molnár - Rodina na cestě

Olej na sololitu, 55x69 cm. Signováno vpravo dole Molnár K. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 73 cm

o autorovi: 1903, Brezová pod Bradlom – 1981, Praha

Nejprve se vyučil zámečníkem, deset let pracoval v továrně a teprve poté byl ve svých devětadvaceti letech přijat na AVU v Praze. V letech 1938–1939 pokračoval ve studiu v ateliéru prof. Františka Kupky v Paříži, kde mezi oběma muži vzniklo pouto, doložené korespondencí, vedenou v hluboce přátelském duchu. V době válečné 1940–1943 byl Molnár zařazen jako voják u Čs. samostatné obrněné brigády ve Velké Británii.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

108323. Rodina na cestě
Dražba ukončena:31.01.2024 21:51:30
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:8 500 Kč