Karol Molnár - Zápas

Kombinovaná technika, 40x31 cm. Signováno vzadu Molnár. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Ĺubomírem Podušelem, Csc.

o autorovi: 1903, Brezová pod Bradlom – 1981, Praha

Nejprve se vyučil zámečníkem, deset let pracoval v továrně a teprve poté byl ve svých devětadvaceti letech přijat na AVU v Praze. V letech 1938–1939 pokračoval ve studiu v ateliéru prof. Františka Kupky v Paříži, kde mezi oběma muži vzniklo pouto, doložené korespondencí, vedenou v hluboce přátelském duchu. V době válečné 1940–1943 byl Molnár zařazen jako voják u Čs. samostatné obrněné brigády ve Velké Británii.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

41171. Zápas
Dražba ukončena:27.02.2020 22:10:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 500 Kč