Karol Molnár - Žena v zeleném s knihou

Olej na plátně, 90x76 cm. Signováno vlevo dole Molnár K.. Nerámováno.

Stav: Malba mírně poškozena.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Ĺubomírem Podušelem, Csc. Pozdější signatura.

o autorovi: 1903, Brezová pod Bradlom – 1981, Praha

Nejprve se vyučil zámečníkem, deset let pracoval v továrně a teprve poté byl ve svých devětadvaceti letech přijat na AVU v Praze. V letech 1938–1939 pokračoval ve studiu v ateliéru prof. Františka Kupky v Paříži, kde mezi oběma muži vzniklo pouto, doložené korespondencí, vedenou v hluboce přátelském duchu. V době válečné 1940–1943 byl Molnár zařazen jako voják u Čs. samostatné obrněné brigády ve Velké Británii.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 90 000 Kč

40950. Žena v zeleném s knihou
Dražba ukončena:26.02.2020 22:19:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:2 600 Kč