Akryl na plátně 90x90 cm Signováno Black rose Nerámováno.
Nejdelší strana: 90 cm
Akrylová malba čtvercového formátu a výrazné barevnosti zobrazuje stylizovaný květ červené růže na tmavém pozadí. Rozkvetlý květ v tónech rudé, karmínové, růžové i oranžové barvy přechází z realistického středu do geometrických barevných ploch až jednoduchých linií po obvodu.
o autorovi: Kateřina žije a tvoří v Kutné Hoře, studovala na FF Masarykovy Univerzity v Brně obor Historické vědy. Profesí je restaurátorka uměleckých děl, zatímco volnou tvorbou si kompenzuje přebytky kreativity, které v precizní umělecko-řemeslné restaurátorské práci zužitkovat nelze. Rozpětí tvorby je široké, od klasických malířských technik po zpracování autorských ručních papírů, vždy prostoupené experimentováním. Klasické výtvarné techniky a materiály se skrze intuitivní přistup přetvářejí do nových forem, mezi nimiž aktuálně vyčnívá velkoformátová akrylová malba, rostlinné kyanotypie a materiálové monotypie.