Václav Koutský - U Líšnice

Olej na plátně, 25x50 cm, signováno vpravo dole Koutský, rám.

1907, Leštnice u Českých Budějovic - 1980
Žák AVU (1922-1929, prof. J. Loukota a J. Obrovský). Věnoval se figurální tvrobě, aktu a portrétu, krajinomalbě a zátiším. V pozdější tvorbě hledal námět v pracovním prostředí průmyslu a zemědělství. Ve 30. letech podnikl studijní cestu do Francie. Primárně vystavoval na našem území.

Pozn.: Rám poškozen.

4809. U Líšnice
Dražba ukončena:26.05.2016 19:07:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 400 Kč