Olej na plátně, 51x65 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Rám mírně poškozen. Předložený obraz, který originálním způsobem zachycuje motiv z urbánního prostředí, lze hodnotit jako velmi vyspělou ukázku volného plenérového malířství. Dílo se vyznačuje zdařilou kompozicí koncipovanou na zlatý řez, živou realistickou barevností a volným rukopisem s dobře čitelnými tahy štětce. Oba tyto momenty, tedy technika i kolorit, malbě propůjčují velmi přitažlivý, až haptický charakter. Podporuje to také podání stromů za zídkou v pravé části obrazu, které umělec naznačil rychle kladenými nánosy barvy na podložku. Vedle těchto kvalit je nutno vyzdvihnout i práci se světelnými podmínkami. Výběr motivu i jeho zpracování jasně svědčí o suverénním tvůrci, který se vyjadřoval vyspělým rukopisem. Identitu autora se sice doposud nepodařilo určit, obraz jako takový však bezesporu zastupuje dílo značných kvalit.