Květa Válová

45434. Postavy

popis: Kresba, 37x27 cm. Signováno vpravo dole slabě K. Válová. Rám, pasparta, sklo.

pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1922, Kladno - 1998, Kladno
Byla sestrou rovněž malířky Jitky Válové. Žákyně UMPRUM (1945-1951), kde studovala u profesorů J. Nováka a E. Filly. Malířka, kreslířka a grafička. Její tvorba byla také řazena k nové figuraci, i když se motiv jejích děl od obrazů sestry lišil. Člověka chápala jako živelného a napjatého uvnitř. Stejně jako sestra vystavovala také s uměleckou skupinu Trasa. I počet soukromých a kolektivních výstav Květy Válové čítá dohromady více než sto.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 800 000 Kč

dražba ukončena: 28.05.2020 21:21:00

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 3 600 Kč