Ladislav Beneš - Toaleta

Keramika, výška: 27 cm, signováno L. Beneš.

Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1883 - 1956
Sochař. Byl tvůrcem plastik, pomníků a figurální tvorby. Studia začal v roce 1897 u profesorů Celdy Kloučka a Stanislava Suchardy. Počátky jeho tvorby ovlivnil naturalismus, krátce kubismus a později neoklasicismus. Patří mezi nejvýznamnější české neoklasicistní sochaře. V letech 1907-1934 členem SVU Mánes, od roku 1911 členem Umělecké besedy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 100 000 Kč.

10578. Toaleta
Dražba ukončena:31.05.2017 20:53:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 200 Kč