Ladislav Novák - Diamants et ailes

Akvarel, 45x32 cm. Signováno dole uprostřed. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 52 cm

o autorovi: 1925 – 1999
Výtvarník, básník, překladatel. Studoval český jazyk a dějepis na FF UK v Praze, ve výtvarném umění se vzdělával soukromě. Působil jako pedagog na gymnáziu v Třebíči. V jeho tvorbě se prolíná básnická a výtvarná aktivita, věnoval se také překladatelské činnosti. Byl považován za jednoho z mála udržovatelů živé tradice surrealismu, jehož metody a principy obohatil zásadními objevy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 85 000 Kč.

74568. Diamants et ailes
Dražba ukončena:31.03.2022 23:10:53
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:15 000 Kč