Olej na plátně, 60x80 cm, signováno vlevo dole Pelc, rám.
1951
Studoval soukromě u malíře Rudolfa Pucholta. Malíř a grafik. Spolupracuje s nakladatelstvími Mladá fronta a Melantrich. Roku 1991 se zapojil i do činnosti Country Radia. V roce 2000 se přestěhoval z Prahy do severních Čech, kde studuje a maluje místní kraj. Vystavoval u nás ale i v Německu.