Ladislav Placatka - Dívka s perlami

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 88x58 cm. Signováno vpravo nahoře Placatka. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1923 – 1986
Malíř, grafik, fotograf. Studoval na AVU v Praze ve speciální figurální škole V. Rady. Původním povoláním byl fotograf, vyučoval fotografii na Pedagogickém institutu v Brandýse n. Labem. Věnoval se malbě, grafice, knižní ilustraci. V období, kdy byl správcem hradu Lemberk v severních Čechách, tvořil pod vlivem místní atmosféry díla formálně surrealistická, přesto navozující atmosféru renesance. Prosadil se jako portrétista a malíř antikvárních zátiší. V 60. letech byl spoluzakladatelem tzv. Křižovnické školy čistého humoru bez vtipu. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Brno, GVU Ostrava a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 60 000 Kč.

29196. Dívka s perlami
Dražba ukončena:28.02.2019 21:12:00
Vyvolávací cena:900 Kč
vydraženo za:3 500 Kč