Olej na sololitu, 70x50 cm. Signováno vlevo dole L. Rektoris 62. Rámováno.
Stav: Rám i malba mírně poškozeny.
o autorovi: 1929 – 2006
Malíř, sochař, grafik. Studoval na PedF UK u C. Boudy a K. Lidického, poté na AVU v Praze u O. Nejedlého, V. Pukla a V. Rady. Věnoval se kresbě, volné a užité grafice, krajinomalbě a malbě figurální, ilustracím a dekorativní tvorbě ve spojení s architekturou. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách AJG v Hluboké n. Vltavou a jinde.