Ladislava Chlebdová - Abstrakce V.

Kombinovaná technika, akryl na plátně, textura s pískem, 40x30 cm. Signováno vpravo dole Chlebdová. Rámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru umělkyně.

Nejdelší strana: 41 cm

o autorovi: 1959, Svitavy
Absolventka Střední uměleckoprůmyslové školy v Brně. Malířčinu tvorbu významně ovlivnili Jindřich Štýrský a Toyen. Její strukturálně abstraktní malba vychází z toho, že námětem díla je subjektivně psychologická představa vychází z malířčiných vnitřních pohnutek, kde každá barva prodělala sama o sobě světelný proces dotvářející nezaměnitelný styl malby. Všechna díla proto mají osobitý a specifický rukopis.

154447. Abstrakce V.
Zbývá:9 dnů, 10 hodin
Konec dražby:08.02.2026 21:04:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč