Leonid Ochrymčuk - Dívka

Pastel, 36x65 cm. Signováno vpravo dole L. Ochrymčuk. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1929 – 2005
Malíř, konceptualista. Studoval výtvarnou výchovu na PedF MU v Brně u profesorů Doubravy, Urbana, Miléna a Makovského. Působil jako pedagog na různých pracovištích, později na PedF UJEP v Brně. Ve volné tvorbě se věnoval malbě a grafice, vytvářel též artprotisy a hravé asambláže z nejrůznějších materiálů, ke konci života zvláštní, pozdní, ale originální verzi amerického popartu. Byl členem brněnských výtvarných sdružení. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, AJGF v Hluboké n. Vltavou a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 55 000 Kč.

25349. Dívka
Dražba ukončena:29.11.2018 21:30:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 200 Kč