Leonid Ochrymčuk - Domy

Olej na plátně, 40x40 cm. Nesignováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 48 cm

o autorovi: 1929 – 2005
Malíř, konceptualista. Studoval výtvarnou výchovu na PedF MU v Brně u profesorů Doubravy, Urbana, Miléna a Makovského. Působil jako pedagog na různých pracovištích, později na PedF UJEP v Brně. Ve volné tvorbě se věnoval malbě a grafice, vytvářel též artprotisy a hravé asambláže z nejrůznějších materiálů, ke konci života zvláštní, pozdní, ale originální verzi amerického popartu. Byl členem brněnských výtvarných sdružení. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, MG v Brně, AJGF v Hluboké n. Vltavou a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 55 000 Kč.

112347. Domy
Dražba ukončena:03.03.2024 20:14:58
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč