Leoš Soběský - Moravská vesnice na Horňácku

Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.

Olej na plátně, 76 x 66 cm, rámováno ve vídeňském galerijním rámu s ornamentálním plastickým dekorem na vrcholu profilované části. Povrch se zlatavou patinací s černým prořezávaným dekorem. Krajinářská práce okolo 1900 se silným vlivem secese. V rozvinutém panoramatickém plánu umělec virtuózně zachytil rozložení chalup v zasněžené krajině, avšak prozářené zimními slabými slunečními paprsky, ztvárněné paletou modrozelených okrových tónů zimní oblohy. Vzácná krajinářská práce z období secese se na českém trhu s uměním objevují velmi ojediněle. Autor namaloval dílo při návštěvě Horňácka, jež ho uchvátilo svérázem v hudbě, tanci, zpěvu, zvyky a nářečím. Dílo původně pochází z vynikající umělecké folklorní sbírky se silným zaměřením na Horňácko, budované za velkého úsilí přes 33 let! Mimořádná nabídka galerijního překrásného vzácného díla s velkým investičním potenciálem! Rare! Exkluzive!

o autorovi: 1904, Česká Olešná

107629. Moravská vesnice na Horňácku
Dražba ukončena:20.12.2023 23:07:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 100 Kč

1 100 Kč limit (20.12.2023 23:02:39) 6264
1 000 Kč 15.12.2023 12:22:49 12217