Libor Šmejkal - Mezi světlem a stínem

Nejdelší strana: 100 cm

Olej na plátně, 100x60 cm, Monogramováno vlevo dole L.Š. 2025 - zezadu autorské razítko. Nerámováno.

Portrét ženy je vystavěn pomocí geometrické fragmentace, která rozkládá realitu na světelné a barevné plochy a zároveň ji znovu skládá do soudržného, silně působícího celku.
Autor dlouhod.obě pracuje s motivem lidské tváře jako nositele identity, emocí a vnitřního napětí. V obraze Mezi světlem a stínem je tento přístup dotažen do vyvážené kompozice, kde kontrast světla a stínu symbolizuje polaritu vnitřního světa člověka – klid a sílu, zranitelnost i rozhodnost.
Barevná škála spojuje teplé zemité tóny s chladnějšími akcenty, přičemž výraz očí se stává ústředním bodem celé kompozice. Právě tento prvek činí dílo vizuálně zapamatovatelným.

Pozn.: Přiložen certifikát k dílu.

o autorovi: 1968

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 46 000 Kč.

velký formát certifikát
152623. Mezi světlem a stínem
Zbývá:0 dnů, 15 hodin
Konec dražby:29.01.2026 21:42:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:8 500 Kč